קשיי למידה

המודעות ההולכת וגוברת למגוון של לקויות למידה שונות כאלה ואחרות, מצריכה מאיתנו להבחין בין קשיי למידה לבין לקויות למידה וזאת בשל ההבדלים המהותיים ביניהם הן בתחום האבחון והן בתחום הטיפול. הפרדה זו חשובה ביותר על מנת לספק לכל מטופל בדיוק את הכלים החשובים הנדרשים על מנת למזער את תופעות הלוואי של הלקות ולשפר בצורה ניכרת את איכות חייו כתוצאה מכך באופן טבעי. יש לציין, כי קשיי למידה יכולים להופיע בכמה צורות שונות ובמידה והאבחון יעשה זמן והסובל מן התופעה הזאת ילמד כיצד עליו להתמודד עימה, הדבר ימנע לא מעט עוגמת נפש וישפר את סיכויי ההצלחה בתחומי הלימודים השונים.

מתי צריך להתעורר החשש כי קיימים קשיי הלמידה

קשיי הלמידה נובעים בדרך כלל לא מחוסר ריכוז אלא דווקא מקשיי השמיעה או הראייה. אם אתם שמים לב כי הילד שלכם לא מרוכז בזמן צפייה בטלוויזיה ולא תמיד עונה כאשר קוראים בשמו, כדאי מאד להפנות לכך את תשומת הלב ולקחת אותו לבדיקה אצל רופא עיניים מוסמך ואצל רופא אף אוזן גרון. קשיי למידה אשר נובעים מבעיה מוחית ואשר מצריכים תרגול אישי, יכולים לבוא לידי ביטוי בחוסר יכולת לפרש את מה שנראה או נשמע.

האם יש צורך לבצע אבחונים מקצועיים על מנת לעמוד על קשיי הלמידה

על מנת לעמוד על קשיי למידה והסוגים השונים שלהם אין צורך לפנות לאבחונים, אלא מספיקה פנייה לרופאים המתאימים. מלבד כך, ניתן גם להיעזר בשאלון אשר מיועד לאיתור קשיי למידה אשר במהלך מתן התשובות עליו, העונה בעצמו יכול לעמוד על מידת הקושי ועל סוגו.

מה הוא שאלון לאיתור קשיי למידה

שאלון לאיתור קשיי למידה מיועד לאנשים בוגרים אשר מסוגלים לקרוא שאלות ולספק עליהן מענה אישי. שאלון זה מורכב מכ-30 שאלות אשר לפעמים חוזרות על עצמן בצורה שונה על מנת לבחון גם את יכולת הזיכרון. בסיום המענה על השאלון ניתן להעריך אך לא בצורה המקיפה ביותר, את סוג הקושי ואת התחום בו נדרש תרגול מיוחד על מנת לפתור את הקושי הזה.