אקס פקטור

כל מה שרציתם לדעת על תוכנית הריאליטי הפופולרית – אקס פקטור

התוכנית אקס פקטור נחשבת לאחת מן התוכניות הפופולריות ביותר כיום ברחבי העולם, לא רק מבין תוכניות הריאליטי, אלא באופן כללי. המקור של תוכנית אקס פקטור הוא בריטניה, והיא קמה כמתחרה רצינית לתוכניות ריאליטי אחרות בעולם המוזיקה אשר כבר היו קיימות ונצפות באחוזי רייטינג גבוהים. למעשה, התוכנית נולדה מתוך משבר רציני, כאשר סיימון קאוול פרש מתוכנית ריאליטי אחרת בטענה שהיא איננה איכותית דיה לטעמו, והחליט להפיק פשוט מאד תוכנית ריאליטי משלו לטלויזיה.

על אקס פקטור מבוססת?

אקס פקטור מצד אחד יכולה להזכיר תוכניות ריאליטי מסוימות שאנחנו כבר מכירים, ומצד שני היא שונה מהן באופן מהותי למדי. הסיבה לכך היא שכאמור, רצו לתת לאקס פקטור תחושה של תוכנית מקצועית הרבה יותר מתוכניות ריאליטי אחרות שכבר פועלות כיום על המרקע. בעוד שתוכניות ריאליטי רבות של מוזיקה הזמר פשוט מגיע ושר עם היכולות אשר הוא מביא מבית, הרי שבאקס פקטור הציפיות הן שונות לחלוטין, והתהליך הוא שונה לחלוטין לצורך העניין.

הפעם יש מחנה אימונים למשתתפי התוכנית

בשונה מכל תוכנית אחרת אשר אתם מכירים, אקס פקטור היא תוכנית אשר מבוססת על מחנה אימונים אינטנסיבי למדי שעל המתמודדים לעבור. כל מתמודד אשר נבחר באקס פקטור נכנס ממש למשטר קפדני מאד של מחנה שבו הוא צריך להתאמן כל הזמן ולשפר את טכניקת השירה שלו. במהלך מחנה האימונים של תוכנית אקס פקטור, המתמודד גם לומד לא רק איך לשיר, אלא איך לספק שואו שלם, ולהיות כוכב של ממש.

והתוצאות הן ברמה גבוהה בהתאם לצפוי

אין ספק שאת השפעות מחנה האימונים של אקס פקטור אפשר לראות בשטח, והדבר גם ניכר בפופולריות של התוכנית. בתום מחנה האימונים כל המתמודדים ניגשים לשלב של הופעות חיות, אשר בסופו של דבר הקהל והשופטים כאחד מדרגים ומחליטים על טיבם. בסופו של דבר נבחר כמו תמיד כמובן מנצח אחד, ואין ספק שפעמים רבות אכן מדובר באדם כישרוני במיוחד, שגם הפנים לא מעט מהלימודים במחנה האימונים.