תרומה לקהילה

תרומה לקהילה בגיל הפנסיה

רבים מן האנשים אשר יוצאים לפנסיה מטבע הדברים אינם יודעים מה לעשות ביום שאחרי היום האחרון בעבודה. אכן מדובר בתקופה לא פשוטה כלל, שכן אנשים שהיו רגילים לסדר יום ארוך וקבוע מוצאים את עצמם עם המון זמן במשך היום, ללא סדר יום ומטרה כל שהיא. עובדה זו מקשה עליהם ללא כל צל של ספק בתחילת התקופה של הפנסיה. האמת היא כי רבים שוקעים בדיכאון שלאחר הפרישה, אבל אין כל צורך להגיע למצב זה. אין צורך לחפש עבודה חדשה בגיל 70 אלא פשוט להתנדב בארגונים כאלה ואחרים אשר מאפשרים תרומה לקהילה וכל היתר כבר יסתדר מאליו עם הזמן.

מה הם ארגונים אלה?

יש לציין כי תרומה לקהילה ניתן לעשות בדרכים שונות החל מהתנדבות בסיוע למשפחות נזקקות, סיוע למשפחות הנתמכות על ידי שירותי הרווחה, בארגונים אשר תומכים בניצולי שואה וכדומה. אחד מן המקומות שרבים מתנדבים לסייע בהם ולהעניק תרומה לקהילה הם מעונות יום לאנשים מבוגרים וקשישים המגיעים למועדונים אלה על בסיס יומי. בערים רבות ישנם מועדוני קשישים המספקים להם פעילויות שונות כגון: הרצאות, הקרנות של סרטים, יציאה משותפת לקונצרטים, הצגות וכדומה. האנשים שזה עתה יצאו לפנסיה יכולים למצוא מקום מדהים שבו הם יוכלו לתרום לאנשים מבוגרים מהם ועל ידי כך למצוא גם עיסוק מעניין וגם סיפוק רב ממה שהם עושים.

איך ניתן למצוא ארגונים כאלה?

הדרך הטובה ביותר ללמוד על ארגונים אלה היא דרך האינטרנט. כל שיש לעשות הוא להקליד את המילים "תרומה לקהילה" ומיד יפתחו בפניכם אין ספור אפשרויות להתנדבות במקומות שונים. מקומות אלה מאורגנים בדרך כלל על ידי העיריות או המועצות המקומיות והאזוריות והם מיועדים לבני הגיל המבוגר והקשישים החיים בקהילות אלה. במועדונים אלה ניתן למצוא מגוון רחב של נושאים שתוכלו להתנדב בהם החל מהפעלת הקשישים, עזרה בארגון האוכל, משחקים, העברת קורסים שונים וכדומה. תרומה לקהילה ניתן לעשות בכל גיל, ותמיד תמצאו זאת מספק ומאתגר.