שתלים

שתלים עושים את כל ההבדל עבורכם

טיפול עם שתלים לשיניים, נחשב כיום לאחד מהטיפולים המורכבים ביותר שיש בתחום של רפואת השיניים ושיקום הפה. עם זאת, עולה כמובן שאלה מרכזית מאד – מהי בכלל מידת ההצלחה של הטיפולים הללו? אין לזלזל ולקחת שאלה זו כמובנת מאליה. אנשים שמשקיעים כיום אלפי שקלים בטיפולים עם שתלים דנטליים לשיניים, והם רוצים לדעת שהם מקבלים טיפול מוצלח אשר יחזיק מעמד לאורך זמן. אז מהם אחוזי ההצלחה, ומה יכול להשפיע עליהם לטובה או לרעה?

סטטיסטיקה מעולה בתחום השתלות השיניים דווקא בישראל

באשר להצלחת של טיפולי שתלים דנטליים בישראל, הרי שהסטטיסטיקה מראה על הצלחה מסחררת. כיום, כ- 95% מהטיפולים מוכתרים בהצלחה, בקרב מי שמכונה מטופלים בריאים. מתי האחוזים יכולים לרדת? במידה והאנשים שמעוניינים בהכנסת שתלים הם חולי סכרת, מעשנים, אנשים שצורכים אלכוהול רב, חולי סרטן, אנשים שנוטלים תרופות נוגדות קרישה, וכן אנשים שעברו טיפולי הקרנה בחמש השנים האחרונות. אם אינכם שייכים לקבוצות הנ"ל – יש סיכוי גבוה מאד שתעברו את הטיפול של הכנסת שתלים בהצלחה יתרה.

כיום, בוחנים את יעילותם של שתלים לאורך שנים כמובן. לאחר חמש שנים, נמצא כי 90% מן האנשים אשר חיים עם השתלים בפיהם – עדיין נותרו עימם במצב מעולה ללא כל צורך בטיפול נוסף. לאחר עשור עם שתלים – 85% מהאנשים נותרו עימם. ככלל הסטטיסטיקה היום מדברת על ירידת אחוז אחד בכל שנה בממוצע.

האם זה מתאים לכם?

אם אתם כבר אנשים בוגרים, הרי שמן הסתם אין כל צל של ספק כי הטיפול של הכנסת שתלים יוכל להיות יעיל במיוחד עבורכם, שכן סביר להניח שאתם תוכלו לבלות את כל חייכם עם השתלים הללו ולתפקד איתם בצורה יוצאת מן הכלל מכל היבט שהוא כזה או אחר. האמת היא, כי אנשים צעירים יכולים לעתים לפנות לפתרונות אחרים ולנסות לראות האם יש סיכוי להצלת השן, אם כי גם עבורם אין כל עוררין על כך, כי שתלים יכולים להיות פתרון מעולה לרוב חייהם.