רצח רבין

כל מה שצריך לדעת על תיאוריית הקונספירציה של רצח רבין

מדינת ישראל הינה אחת המדינות הדמוקרטיות היחידות בעולם אשר ראש הממשלה שלה נרצח. בנוסף, רצח רבין הינו אחד מן מעשי הרצח הפוליטיים היחידים בעולם אשר תיאוריית קונספירציה ייחודית ביותר עדיין מלווה אותה מאמצע שנות ה – 90 ועד היום, כבר כמעט 20 שנה. לכן, להלן כל מה שצריך לדעת על תיאוריית הקונספירציה של רצח רבין ועוד.

 

רצח רבין – תיאוריית הקונספירציה – נכון או לא?

כידוע, רצח רבין התרחש ב – 4 בנובמבר שנת 1995, מיד בתומה של עצרת תמיכה אשר התרחשה בכיכר מלכי ישראל בתל אביב, עצרת תמיכה אשר תמכה הן בהסכמי אוסלו אשר עליהם היה אחראי יצחק רבין והן ביצחק רבין עצמו. על הרצח היה אחראי ואמון יגאל עמיר, איש ימין קיצוני אשר התנגד באופן נחרץ להסכמי אוסלו ומדיניות יצחק רבין. מיד לאחר הרצח, 'התעוררו' אינספור תגובות וגלים ברחבי המדינה וגם תיאוריית הקונספירציה על רצח רבין יחד עם זאת, מאז ועד היום נשאלת השאלה הבאה: תיאוריית הקונספירציה – נכון או לא?

 

פרטים חשובים ביותר אודות רצח רבין – תיאוריית הקונספירציה

כאמור, מיד לאחר הרצח, קמה לה תיאוריית הקונספירציה על רצח רבין. הלכה למעשה, תיאוריית הקונספירציה על רצח רבין גורסת את כל הבאים: יגאל עמיר לא היה ה'הוגה' הראשי של הרצח או כלל לא הרוצח / השב"כ ידע מראש ו / או במכוון לא מנע את הרצח ו / או שיתף פעולה עם יגאל עמיר / גוש הימין תכנן בעצמו את הרצח ועוד ועוד אינספור 'לכאורה' עובדות ונתונים אשר אף אחד לא יודע את אמיתותם ונכונותם. יחד עם זאת, מאז ועד היום, הנושא של תיאוריית הקונספירציה של רצח רבין רק הולך ומתפתח מבחינת 'לכאורה' נתונים ועובדות.

גם תיאוריית הקונספירציה לא 'מצליחה' להגיע לאמת מוחלטת

למרות שיגאל עמיר 'נתפס' מיד לאחר רצח רבין, נמצא כשיר נפשית לחלוטין והודה 'בפה מלא' אודות רצח רבין – עד היום, רצח רבין לא פוענח באופן מלא ושלם. לא בכדי גם תיאוריית הקונספירציה לא 'מצליחה' להגיע לאמת אחת ומוחלטת.