רופאי שיניים

רופאי שיניים ושיקום הפה

שיקום הפה הוא אחד מן התחומים אשר בו עוסקים רופאי שיניים באופן ספציפי ביותר. רופאי שיניים מתמחים בתחום שיקום הפה שיש לציין, שהוא גם תחום בריאותי מאד חשוב וגם תחום אסתטי אשר מאד מבוקש כיום בקרב אנשים רבים באוכלוסייה בארץ וברחבי העולם כולו. יש לזכור כי שן חסרה איננה רק פגם אסתטי מיותר לחלוטין, אלא שחוסר זה יכול לערער את יציבות מערכת השיניים כולה במידה ולא מטפלים בדבר בהקדם האפשרי.

שיחזור שיניים בפה

רופאי שיניים משקמים את השיניים החסרות בפה על ידי תוספות קבועות כגון כתרים או גשרים, או על ידי תוספות נשלפות כמו תותבות חלקיות או תותבות שלמות. תותבת נשלפת היא תחליף חלקי לשיניים בלסת אשר בה חסרות שיניים בעוד שכתר הוא שיחזור קבוע של השן כאשר הוא נשען על שיניים קיימות. תותבת אשר נשלפת במלואה היא תחליף לכל מערכת השיניים והיא מחליפה את פעילותן ותפקודן בכל דבר – אכילה, דיבור וכיוצא בזה. חשוב לזכור, כי שתלים הם גם תחליף קבוע לשיניים שחסרות בפה והם מיועדים להחליף שיניים אשר נעקרו או שנשברו מכל מיני סיבות כאלה ואחרות.

היתרונות של שיקום הפה

רופאי שיניים אשר מתמחים בשיקום הפה הם אלה אשר יטפלו בשיקום הפה שלכם. תהליך שיקום הפה יכול להימשך מספר פגישות אצל רופאי שיניים או שהוא יכול להסתיים בפגישה אחת ויחידה, במידה ואתם מחליטים לעשות שתלים דנטליים בסופו של דבר. חשוב לדעת כי החזרת מצב הפה למצבו הראשוני הינה חשובה מאד לא רק מהפן האסתטי (החשוב מאד לכשעצמו), אלא במיוחד מבחינת הצד הרפואי אשר יאפשר לכם לתפקד באופן מלא וללא תקלות לאורך שנים רבות.

רופאי שיניים – התמחויות שונות

כמו במקצועות שונים גם רופאי שיניים מתמחים בתחומים שונים במסגרת ההגדרה הרחבה של המקצוע שלהם. אם אתם מחפשים רופאי שיניים לשיקום הפה או רופאי שיניים לילדים או רופאי שיניים לכל תחום אחר חפשו את המומחה אשר מתאים לכם יותר מכל, וכזה שיש עליו המלצות חמות מפציינטים קודמים אחרים.