קניה

קניה – מדינה מרתקת ביבשת אפריקה

כאשר אתם חושבים על נסיעה לחו"ל יש לכם מספר אופציות של סוגי יעדים אליהם ניתן לנסוע. אחת מהאופציות היא לבקר ביעדים שונים מן הרגיל, על מנת לחוות חו"ל אחר לגמרי מבחינת התרבות של המקומות, המראות השונים, הטעמים והריחות. טיול לקניה יכול לספק לכם בדיוק את הדברים האלה ויותר מכך.

קניה היא מדינה שממוקמת במזרחה של היבשת אפריקה וניירובי היא עיר הבירה שלה. שמה של המדינה הוא על שם הר קניה שנמצא בשטחה. אחד הצדדים היותר מעניינים והמרתקים של קניה הוא הימצאותם של הרבה מאוד מאובנים פרהיסטוריים על שטחה. בזכות קרבתה של קניה לחצי העיר ערב, היא הייתה מושפעת רבות מתרבויות ערביות עתיקות ופורטוגזים היו האירופאים הראשונים שהגיעו אל חופיה של קניה. קניה הפכה למדינה עצמאית בשנת 1962 וכיום משטרה של קניה הוא רפובליקני.

חלוקה למחוזות והגיאוגרפיה של קניה

בקניה קיימים 8 מחוזות והיא בעלת רצועת חוף הנושקת לים ההודי. ברמה  המרכזית של קניה עובר השבר הסורי אפריקני ומבחינה חקלאית קניה נחשבת לאחת המדינות המצליחות ביותר ביבשת אפריקה. האקלים של המדינה נע בין טרופי ליבש וההר הגבוה ביותר  בשטחה הוא הר קניה שגובהו 5199 מטר מעל פני הים.

דברים שלא ידעתם על קניה

קנייה היא מדינה חלוצה בתחום התיירות האפריקאית ונופיה המרהיבים שימשו להשראה ביצירת הסרט מלך האריות. באופן יחסי לשאר המדינות האפריקאיות, קניה היא בעלת התשתיות המפותחות ביותר והרוב הגדול של תושביה מדבר אנגלית, מה שעושה אותה למדינה נוחה וקלה לטייל בה. הטבע הבתולי והתרבות השבתית מאפיינים את קניה מושכים אליה אלפי מטיילים בשנה. יש בה טבע בתולי, נופים מרהיבים וגם אגמים ונהרות.

ספארי בקניה

חוויית ספארי בקניה היא אחת החוויות המרהיבות שמציעה יבשת אפריקה למטייל. יש בקניה הרבה מאוד נקודות עניין אשר ניתן לשלב בטיול ספארי כאשר אורך הטיול ומסלולו יקבעו על פי העניין הזמן והתקציב העומד לרשותו של המטייל. שמורות קניה פותחות את שעריהן בעונות השנה השונות, כך שאפשר לטייל במדינה לאורך כל השנה.