פשפש המיטה

קמתם בבוקר ואת הרגליים שלכם מעטרות נקודות אדומות, זהו סימן שביקר אצלכם בלילה פשפש המיטה. מיהו אם כך פשפש המיטה? זהו בעצם חרק ממשפחת הפשפשים, גודלו נע ממילימטר עד ארבעה מילימטרים והוא נחשב לטפיל מוצץ דם, שעיקר אהבתו היא את האדם מכיוון שאנו בעלי דם חם.

אורח חיים

גלגל החיים של פשפש המיטה הוא בעל שלושה שלבים: ביצה, נמפה ובוגר. קיימים בעולם 2 זנים מוכרים הראשון והשכיח מאוסטרליה והשני מוגדר זן טרופי שהתגלה רק באזורים כפריים. פשפש המיטה פעיל בעיקר בלילה ובבוקר הוא מסתתר. הפשפשים מתקבצים באזור המסתור שלהם עד רדת החשכה ואז יוצאים להזין עצמם. עקב גודלם הקטן הם יכולים להסתתר בכל オンライン カジノ ゲーム חריץ אפשרי. תהליך ההזנה של פשפש המיטה נע בין שלוש עד חמש דקות כאשר בתחילה הם מנקבים את העור לצורך מציצת הדם מהפונדקאי. יכולים לעבור מספר ימים עד שהרעב יעורר אותם שוב לפעולה.

מראה כללי

גודלו של פשפש המיטה נע ממילימטר בודד ואם הוא מפוטם בדם הוא יכול להגיע לכדי סנטימטר אחד. הם שטוחים ועגולים וצבעם הוא אדום כהה שהופך לשחור כאשר הם מלאים בדם. פשפש המיטה הוא חרק ללא כנפיים.

מניעה

פשפש המיטה מעביר רוק לפצע שהוא גורם בעת העקיצה, כתוצאה מכך נוצר כתם אדום על הגוף שעלול לגרום לגרד של מספר ימים. אנשים עם רגישויות לעקיצות עלולים להיות במצב של סכנה ממשית, לכן יש לבצע מספר פעולות על מנת למנוע את הדבר. בדיקת המזרן עליו ישנים, לחפש עליו כתמי דם או צואה, במידה ומוצאים קיימים כימיקלים בתרסיס שאמורים לפתור את הבעיה, יש לרסס על המזרן ולתת לו להתאוורר לפחות לכמה שעות. פעולות כאלו ימזערו לאפס את הימצאותם של טפילים אלו.