פסנתר

מה משפיע על מחיר הפסנתר

אין זה סוד כי מבין כלי הנגינה הבולטים ביותר, אשר אנשים בוחרים להחזיק בביתם, הפסנתר הוא הבולט יותר מכל. על מנת לעשות זאת נכון יש לקיים תהליך רכישה נבון, ולהבטיח שבסופו של דבר תרכשו את הפסנתר המתאים ביותר לצרכים שלכם וכמובן שגם לתקציב שלכם מן הסתם. אם אתם מעוניינים לרכוש פסנתר ואתם מתגוררים באיזור תל אביב, חנות למכירת פסנתר תציג בפניכם מבחר גדול של פסנתרים מסוגים שונים, פסנתר כנף, פסנתר עומד, פסנתר חשמלי ומגוון רחב של כלי נגינה נוספים כגון: אורגנים, אורגניות וכדומה. מכיוון שפסנתר נחשב לכלי נגינה יוקרתי ומחירו אינו זול יש להבין מה משפיע על מחיר הפסנתר על מנת שתוכלו לרכוש אחד בתקציב שיש לכם.

הדברים המשפיעים על מחיר הפסנתר הם:

יצרן הפסנתר – גם בעולם הפסנתרים, כמו בכל תחום אחר, ישנם שמות שמעידים על איכות גבוהה. גם בעולם הפסנתרים יש מותגים מוכרים יותר ופחות, יש חברות הנחשבות למאד יוקרתיות ואחרות ידועות כיותר עממיות. פסנתר של YAMAHA למשל נחשבים למותג מאד איכותי וכך גם פסנתרים מבית סטיינווי אנד סנס  ונוספים. יש יצרני פסנתרים במדינות שונות ולכל אחד שם אחר בכל הנוגע לאיכות הפסנתר, והמחיר הוא נגזרת של איכות זו.

ארץ ייצור הפסנתר – גם כשמדובר בפסנתרים שאינם המותגים המובילים, לארץ הייצור יש חשיבות רבה בהשפעה על מחיר הפסנתר. פסנתרים גרמניים, צ'כים ויפנים נחשבים לאיכותיים מאד וגם יקרים יותר מפסנתרים אחרים. חשוב לבדוק את ארץ ייצור הפסנתרים ולא רק את השם שלהם מכיוון שכיום חברות שונות מייצרות פסנתרים בסין והאיכות אינה זהה לאלה המיוצרים בארץ המקור.

פסנתר חדש או משומש – פסנתרים יד שנייה הם זולים יותר מפסנתרים חדשים ואותם תוכלו למצוא גם ב חנות פסנתרים בתל אביב העוסקת בין היתר ברכישה ומכירה של פסנתרים משומשים. יש לבדוק את מחירי המשומשים לעומת חדשים המיוצרים בסין, כי לעיתים החדשים הללו זולים יותר מהמשומשים.

פרמטרים נוספים לקביעת מחיר הפסנתר הם: פסנתר כנף לעומת פסנתר עומד, צבע הפסנתר, גובה ואורך הפסנתר וכדומה.