פלואוריד

מה הסיפור האמיתי מאחורי פלואוריד?

נראה שאין עוד חומר שהוא כל כך שנוי במחלוקת כמו הפלואוריד. מצד אחד, כל מיני מחקרים שונים שנעשים מטעמם הממשלות באים להציג כאילו הוספה של פלואוריד היא חיונית מאד למען בריאות הציבור, ולמעשה למען מניעת עששת. מצד שני, לא מעט ארגונים שונים, מציגים את הנזקים הברורים של פלואוריד לציבור, ועם כל הכבוד לעניין העששת – הרי שהפלואוריד מזיק בהרבה מאד דרכים אחרות.

אילו מחלות גורם הפלואוריד?

חשוב מאד להבין כי פלואוריד הוא רעל לכל דבר ועניין, ואפילו רעל חזק למדי. השימוש בו הוא זהיר במיוחד, והוא למעשה מתוייג כפסולת לכל דבר ועניין. לכן זה לא מפתיע לגלות, שמחקרים בלתי תלויים לאורך השנים, גילו קשר ישיר בין צריכה ברמה גבוהה של פלואוריד, לבין הופעה של מחלות מסרטנות שונות. לא רק זאת, נקבע שגם אם אדם מבוגר, או ליתר דיוק אישה מבוגרת צורכת רמה נמוכה אפילו של הפלואוריד – העובר שבביטנה יכול בהחלט להינזק מכך, בשל העובדה שהוא קטן וחשוף לשינויים שונים

וזו לא הבעיה היחידה

יש עוד שורה ארוכה של נזקים אשר פלואוריד יכול לגרום לכם. מכיוון שהפלואוריד הוא חומר חזק במיוחד, הוא נוטה לפגוע באנזימים רבים שקיימים בגוף שלנו. תפקיד האנזימים הוא לסייע לנו בבניית הרקמות השונות בגוף, ולמעשה להפיק את התועלת מהמזונות שאותם אנו צורכים. לעומת זאת, הפלואוריד פשוט מבטל אותם, וכך כל היתרונות מהמזון שאנו צורכים פשוט נעלמים

פשוט להפסיק לצרוך

הפתרון לכך אגב הוא פשוט מאד – פשוט להפסיק לשתות מי ברז. יש היום אלטרנטיבות טובות מאד כדי שלא תצטרכו לשתות פלואוריד בכפייה. ניתן לרכוש מסנני מים, או בר מים איכותי עבור הבית שלכם. בצורה כזו אתם תקבלים מים שהם נטולים מחומר זה, ותוכלו לבחור בעצמכם איך אתם שומרים על בריאות השיניים שלכם.

חלופות מי הברז הן פופולאריות כיום, ואף עלותן משתלמת ביותר. בין אם מדובר במתקנים לסינון מים או ברכישת בקבוקי מים עדיין מדובר בפתרון מצוין מכל היבט שהוא, ובוודאי מונע צריכת פלואוריד.