פטור מהצבא

ההשלכות של פטור מהצבא

שירות צבאי סדיר במדינת ישראל הוא מאז ומעולם חובה על פי חוק. במידה ובחור או בחורה לא מעוניינים לשרת בצבא מכל סיבה שהיא, עליהם לעבור תהליך מסוים על מנת שבסיומו יוחלט האם הם זכאים לפטור מן השירות הצבאי, אם לאו. פטור מהצבא הוא חלק מתהליך הרלוונטי לחלקים גדולים מאוד באוכלוסייה. אך מלבד העובדה שמאחורי כל פטור מהצבא עומדת מערכת שיקולים סבוכה וגדולה, ישנן גם החלטות אישיות אותן צריך לקחת בחשבון.

פטור מהצבא יכול להשפיע על העתיד לא פחות מההווה, ולכן כדאי לחשוב על המשמעות של צעד מן הסוג הזה. מצד שני, לא תמיד קבלת פטור מהצבא מגיעה מרצון או בקשה של המועמד לשירות צבאי. לעיתים, הפטור הוא החלטה של רופא, אשר מחליט על שחרור כתוצאה ממגבלות רפואיות, נפשיות או פיזיות ולעיתים ההחלטה היא על רקע דתי בכל הקשור לבחורות מהמגזר הדתי.

הגשת הבקשה

את התהליך לקראת קבלת כל סוג של פטור מהצבא יש Is it true?Sinead O’Connor says an underage justin bieber new song was “sold on his sexuality. להתחיל מוקדם ככל האפשר. היות ומדובר על מערכת המחייבת אישורים לכל צעד, גם בכל מה שקשור לפטור כדאי לערב את הגורמים המוסמכים במידה, ואינכם יודעים מה עליכם לעשות על מנת לקבל את הפטור או לממש, גשו אל קצין העיר או לשכת הגיוס הקרובה אל מקום מגוריכם ובקשו מידע רלוונטי.

פטור ממילואים

רובנו משייכים את המושג פטור מהצבא רק לבני גיל 18, אך למעשה ישנם פטורים המגיעים גם בגילאים מאוחרים יותר. פטורים מן הסוג הזה מאפשרים להשתחרר משירות מילואים, תחת המגבלות וההנחיות של מי שסיפק את הפטור. בניגוד לפטור משחרור סדיר, את כל הבירוקרטיה הקשורה למילואים יש לבצע מול משרדי הקישור של היחידות.

שחרורים מסיבות שונות

ויתור מרצון על שירות צבאי תלוי גם הוא באישורים של גורמים מוסמכים. למרות שישנן הגבלות ועל מבקש הפטור לעמוד בקריטריונים מסוימים, הצגת האישורים הנדרשים יכולה לקצר את התהליך ולהשיג את המטרה. מלבד האספקט הרפואי ישנם משתנים נוספים המכריעים בשאלת שירות צבאי, בין אם מדובר על שירות סדיר או מילואים.