עוני

העוני נחשב לבעיה גדולה מאוד אך הבעיה היא שהוא בעיה גדולה רק עבור חלק מהאנשים. בעיה נוספת היא שהוא בעיה לאנשים המוחלשים ביותר באוכלוסייה ולכן אין להם אפשרות לעשו תדבר. זה הזמן להבין מהו העוני ומי יכולה להתמודד איתו, וכמובן מה זה יגבה מאיתנו.

כיצד נוצר העוני?

העוני נוצר מכל מיני סיבות שקשה לדבר עליהם במשפט אחד. הוא יכול להיווצר מאובדן השקעה, הוא יכול להיווצר משריפה או גניבה של רכוש, הוא יכול להיווצר בגלל קשיים במשפחה כבר מגיל צעיר וכמובן גם מאיבוד מקום עבודה. יש מקרים רבים שיכולים להכניס אדם מסוים למעגל העוני והסיבה הנפוצה ביותר היא איבוד מקום עבודה או אוכלוסיות שהיו מוחלשות כבר מגיל צעיר. העוני יכול להיווצר גם באופן גורף בגלל אינפלציה בדרך כלל בזמן מלחמה או משבר כלכלי חמור.

מי יכול להתמודד עם העוני?

כל אחד יכול להתמודד עם העוני, זה פשוט קשה מאוד. כדי להתמודד עם העוני יש צורך לחשוב על רעיון עסקי מסוים אך יש צורך גם במימון. כדי לצאת ממעגל עוני אפשר למצוא עבודה טובה יותר אך לשם כך צריך כישורים וגם מזל. כך אפשר להבין שכדי לצאת מהמעגל הנוראי הזה אין צורך רק בפרמטר אחד אלא בכמה פרמטרים שהולכים ויורדים ככל שהאדם יותר עני.

כמה עולה להתמודד עם העוני?

ההתמודדות עם העוני יכולה להיות יקרה בעיקר למדינה. אין ספק כי התמודדות אינה פשוטה כלל אך בסופו של דבר אם מבצעים אותה כמו שצריך עם  מנגנונים נכונים ונכונות להצלחה בזמן קצר ולא בטווח הארוך, ודואגים בעיקר לפריפריה ולאוכלוסיות המוחלשות, אפשר לראות תוצאות טובות. כמובן שהמדינה צריכה לסבסד בעצמה חלק מהדברים וכך למעשה זה לא קורה בפועל כבר שנים רבות.