מנילה

מנילה

מנילה היא עיר הבירה של רפובליקת הפיליפינים. רפובליקת הפיליפינים מורכבת מיותר מ- 7000 איים אשר 800 מתוכם מיושבים ועיר הבירה שלהם נקראת מנילה אשר נמצאת באי הגדול ביותר בתחומה, האי לוזון. בעיר הבירה מתגוררים מעל 1.5 מיליון תושבים והיא מציעה למטיילים בה שפע של חוויות שחלקן חוויות עירוניות וחלקן חוויות היסטוריות וכפריות.

החוויה של העיר

מנילה היא עיר בירה אשר מציעה את כל החוויות עליהן יכול לחלום כל תייר. בין היתר ניתן לטייל במרכז העיר ולפגוש מקומיים רבים, מסעדות מקומיות ולראות בעיקר את החיים המקומיים. על מנת להתנייד במנילה ניתן להיעזר בריקשות (במרכז העיר) או לעבור ממקום למקום ברכבת העילית אשר מציעה שלושה קווים לנוסעים בה.

לפגוש את ההיסטוריה

עיר הבירה של רפובליקת הפיליפינים מנילה, עברה גלגולים שונים לאורך ההיסטוריה. העיר הוקמה במקור כמושבה איסלמית במטרה לגבות תשלומי מס מהאוניות שחצו במקום. לאחר מכן במאה ה- 16 נכבשה העיר על ידי הספרדים שהקימו בה את מבצר אינטרמורוס שנמצא בה עד היום בין חומות העיר העתיקה. במאה ה- 19 נכבש האזור על ידי האמריקאים ולמעשה העצמאות שלה צעירה מאד. מי שמעוניין לפגוש את ההיסטוריה של העיר יוכל לטייל למחוזות העתיקים שלה.

עיר מעבר

במנילה נוחתות רוב הטיסות אשר מגיעות לפיליפינים ועבור רבים שרוצים להגיע לערים עצמן זוהי הזדמנות נפלאה להכיר גם את עיר הבירה. גם אם תכננתם לערוך טיול באחד (או יותר) מהאיים של הפיליפינים, מומלץ לעצור במנילה ולערוך סיורים מקומיים שיפגישו אתכם עם התרבות המקומית. מנילה היא עיר בירה ומכאן שכל הפעילויות החשובות של המדינה מתקיימות בה. אם אתם רוצים ליהנות בטיול גם מקניונים ואווירה של העיר, מומלץ מאד שתעצרו בה ותבלו מספר ימים.