מנילה פיליפינים

האקלים של מנילה פיליפינים

מנילה היא בירת הפיליפינים השוכנת על חופו המערבי של האי לוזון. כמו ערים גדולות אחרות במדינה, גם במנילה מזג האוויר הוא בעל מאפיינים של אקלים טרופי. ברוב עונות השנה ניתן לראות כיצד תושבי מנילה פיליפינים מתמודדים עם מזג אוויר חם ולח. מבחינה תיירותית, זהו יתרון הקורץ בעיקר לחובבי הרפתקאות ואקסטרים המגיעים למנילה כדי לגלוש. במקביל, יש גם הרבה תיירים מבוגרים, משפחות עם ילדים ובני זוג בחופשות רומנטיות המבררים לגבי חופשה קצרה וחמה במנילה.

רצוי להזכיר כי בתוך האיזור של מנילה פיליפינים יש שתי עונות של אקלים. העונה הראשונה היא יבשה והעונה השנייה רטובה. העונה היבשה מתחילה בדרך כלל בחודש דצמבר ונמשכת עד מאי, בעוד העונה הרטובה משלימה אותה בין החודשים יוני עד נובמבר. מנגד, חשוב להתעדכן מראש לגבי האקלים של מנילה פיליפינים ולא להשאיר מקום להפתעות.

מתי כדאי להזמין טיול במנילה?

החודשים החמים של השנה באיזור מנילה פיליפינים הם אפריל ומאי. חודשים אלו מציינים את התקופה של לפני הגשמים הראשונים. הטמפרטורה הממוצעת בחודשים אפריל ומאי עומדת על 27 מעלות ואחוזי הלחות יכולים לעמוד על 75% בחודש אפריל, לעומת 85% בספטמבר. מבחינת כמות הגשם השנתית, מנילה פיליפינים סופגת מעל 2,000 מילימטר של משקעים מדי שנה.

האי לוזון בו כאמור נמצאת מנילה סובל לעיתים קרובות מפגיעות של טייפונים. בעונה הגשומה יש טייפונים עוצמתיים העשויים לפגוע בחווית הטיול. לא מומלץ להגיע למנילה בעונה הגשומה ומי שנמצא באיזור יכול להתחיל את הטיול בחלקים אחרים. בנוסף, בעונת הטייפון ישנם שטפונות החוסמים את עורקי התחבורה הראשיים. האוכלוסיה המקומית יודעת כיצד להתגבר על הבעיות הנוצרות בשל הטייפונים, אולם תיירים עשויים מטבע הדברים להתקשות.