מה חשוב לדעת לפני קניית דירה מקבלן?

רכישת דירה היא אחת הרכישות היקרות אם לא הרכישה היקרה ביותר אשר קרוב לוודאי כי נעשה רובנו במהלך החיים שלנו, על כל המשתמע מכך מבחינת ההשפעה על חיינו. על מנת שהרכישה תבוצע על פי החוק ועל מנת שכספכם לא ילך לאיבוד, חלילה מכל סיבה שהיא, חשוב לוודא כי בעת קניית דירה מקבלן אתם בעצם מבצעים עסקה על פי כל סעיפי החוק. קניית דירה מקבלן היא אחת מן השיטות הנפוצות והכדאיות ביותר לרכוש דירה חדשה והנכם מוזמנים לקרוא את המאמר שלפניכם, אשר ידון בכל הדגשים החשובים שיש להכיר לפני מצב של קניית דירה מקבלן.

השלב הראשון של בדיקה לפני קניית דירה מקבלן

לפני קניית דירה מקבלן, חשוב כמו בכל שאר דרכי הרכישה לבחון את הסביבה אשר בה ממוקמת הדירה ואת הבנייה הנוספת אשר מן הסתם מתוכננת באזור זה. בנוסף לכך, חשוב לא פחות לבצע את הבחירה הנכונה של הדירה עם ראייה עתידית של הרחבת המשפחה. מומלץ גם לבדוק את המקורות האפשריים לרעש וגם את נושא רישוי הבניה באזור זה.

בדיקת הקבלן בצורה יסודית

לאחר שבדקתם את הסביבה ואת הדירה, טרם קניית דירה מקבלן, מאוד חשוב לבדוק את כל המידע הזמין אודות אותו הקבלן בו מדובר. קבלן בנייה מורשה עובד עם רישיון ואם מדובר על קבלן בעל ניסיון, תוכלו גם לבדוק אילו פרויקטים בתחום הבניה הוא ביצע בעבר וכיצד פרויקטים אלה התנהלו מול הקבלן הזה.

כיצד לבצע את ההתקשרות עם הקבלן לפני קניית דירה מקבלן

ראשית, עליכם לבקש מן הקבלן להציג רישיון קבלן אשר קיים בתוקף כמובן. בנוסף לכך, הסיווג המקצועי והסיווג הכספי מהווים את המידע החשוב ביותר אשר עליכם לבדוק על הקבלן. בדיקת רמת הגימור בפרויקטים קודמים ופגישה עם כמה דיירים שיוכלו להעיד האם הקבלן מימש את התחייבותו, יסייעו לכם להיערך בצורה נכונה לקראת קניית דירה מקבלן. בדיקה של מצבו הכלכלי של הקבלן תספק לכם את השקט הנפשי כי לא תאבדו את כספי ההשקעה.