לינה בדרום

לינה בדרום – צימר או אוהל?

אזור הדרום מעלה ברובנו אסוציאציות של חולות זהובים עד קו האופק, חום יולי-אוגוסט ואולי נווה מדבר קטן באמצע השממה. למעשה, הדרום הוא אחד האזורים היפים ביותר בארץ וניתן למצוא בו המון צימרים ואפשרויות אירוח שונות. אחת האטרקציות הפופולאריות היא לינה בדרום באוהלים. אם גם אתם שייכים לאלו החובבים נופש בטבע, ולא זקוקים למלון יוקרתי כדי לבלות חופשה נעימה ומרגיעה, אין כמו לינה בדרום בחיק הטבע. עכשיו כל שנותר הוא להחליט מה עדיף לכם – צימר או אוהל?

למה דווקא  צימר?

חופשה בצימר היא ללא ספק חוויה מפנקת. צימרים יוקרתיים רבים פזורים בדרום הארץ ומציעים לינה בדרום בתנאי חמישה כוכבים. אפשר למצוא בקלות צימרים לזוגות עם בריכה צמודה, טיפולי ספא, ארוחות עשירות ועוד.

כמו כן, בדרום גם צימרים משפחתיים נפלאים בסגנונות שונים החל מצימר קלאסי למשפחה הכולל בריכה אישית ועד לצימרים במתחם משותף. היתרון של הצימר הוא כמובן כל הנוחות של הבית ללא הדאגות והצרות היומיומיות, הפינוק ואווירת הנופש. יחד עם זאת, לצימרים גם חיסרון, הם לרוב ממוקמים במרחק קצר מיישובים או בתוך היישובים עצמם ואפשר לומר כי לינה בדרום בצימר מפספסת את האווירה המדברים הייחודית.

אולי בכל זאת אוהל?

כשאנחנו חושבים על לינה בדרום באוהלים, רובנו רואים מול עיניהם אוהל קטן ורעוע באמצע מדבר אינסופי. למעשה, הדימוי הזה לא יכול להיות רחוק יותר מהמציאות. מתחמי אוהלים בדרום הארץ מציעים לכל מי שרוצה להתארח בסגנון מדברי אמתי מגוון אפשרויות – אוהלים אינדיאניים מסורתיים, אוהלים בדואים ואירוח בסגנון התרבותי הייחודי לבדואים, חושות אוהלים קטנות ועוד. המתחמים לרוב ממוקמים באזורים רחוקים יותר מהצימרים ומספקים לנופשים חווית מדבר אמתית.

לינה בדרום – קמפינג מדברי לנופש קרוב קרוב לטבע

למי שרוצה להרגיש את המדבר באמת, תמיד ישנה אופציה של לינה בדרום באוהל בשטח. למי שלא רוצה להתרחק יתר על המידה מהציוויליזציה או למשפחות עם ילדים קטנים, הקרן הקיימת ואזורי קמפינג פרטיים מציעים מתחמים מסודרים עם נקודות מים, שירותים ומקלחות, מזנונים ובמקומות מסוימים אפילו נקודות חשמל.