כסא ארגונומי

כסא ארגונומי – על מה מדובר?

המושג ארגונומי מציין הנדסת אנוש. כסא ארגונומי הוא כסא שתוכנן על ידי מהנדסים המומחים בהנדסת אנוש, שיודעים לבחון את היחס שבין האדם לסביבה בנוגע לחפץ הספציפי אותו הם מתכננים. בדיקת היחס הזה גורמת להתאמת תכנון הרהיט באופן המושלם עבור האדם הנמצא בסביבה מסוימת בו נמצא הרהיט. במקרה של רהיטי משרד ההתאמה תהיה בין העובדים במשרד לסביבה המשרדית שבה הם עובדים. אם אתם מחפשים כסא טוב למשרד חפשו כסא ארגונומי.

כסא ארגונומי – הנדסת אנוש למרחב המשרדי

תכנון כסא למרחב המשרדי דורש הנדסת אנוש שמכירה גם את גוף האדם וגם את התפקודים הייחודיים הנדרשים ממנו, בשעה שהוא עובד במשרד. התאמת הכסא למרחב הסביבתי במשרד מצד אחד ולאדם היושב ומתפקד עליו מן הצד השני, תוך כדי שאיפה למיצוי מושלם של השניים, יביאו לנוחות ויעילות של העובד, וכך יגבירו את התפוקה שלו.

חשוב לדעת, כי כסא ארגונומי אחד לא יוכל להתאים לאנשים רבים באותה סביבת עבודה, ובטח שלא לכולם. לכן נהוג לחשוב על כסא ארגונומי ככסא שמיוצר באופן אישי ללקוח הספציפי ולא בייצור המוני, למרות ההיתכנות להתאמה בין הרבה אנשים לסביבה אחת. כלומר, יתכן מצב שבו במשרד מסוים יש עשרות עובדים היושבים על כסאות רגילים, ורק לעובד כזה או אחר מוזמן כסא ארגונומי, בשל צרכים מיוחדים שיש לאותו עובד מבחינה פיזולוגית.

כסא ארגונומי – מייצור כללי לייצור אישי

הבסיס של כסא ארגונומי זהה לרוב הכסאות הארגונומים האחרים. הנדסת האנוש די דומה מאדם לאדם, אך בזאת לא מסתיים התהליך. לכל אדם, מעבר לנתונים הפיזיים שלו, יש גם היסטוריה גופנית ששונה מההיסטוריה של אנשים אחרים וכאן באה ההתאמה הסופית -להפוך את הכסא לארגונומי לאישי. בתכנון הספציפי נלקחים בחשבון כל הבעיות הספציפיות של האדם הרוכש את הכסא,  והכסא מותאם לצרכיו באופן אישי.

כסא ארגונומי הוא כמו חליפה שמותאמת בדיוק ללקוח. אין חליפה אחת לכולם ואין כסא ארגונומי אחיד לכולם. במקום שאומרים לכם ההיפך – זה לא כסא ארגונומי אלא מתחזה מקו ייצור המוני.