כסאות לפסנתר

כסאות לפסנתר

כסא לפסנתר הוא הרהיט הכי חשוב בחדר עבור כל מי שמנגן על פסנתר או מתחיל לנגן עליו. ישנם סוגים רבים של כסאות לפסנתר כשההבדלים הבולטים בניהם הם צורת הכסא, יכולת הכיוון שלו והריפוד שלו. ניתן למצוא כסאות לפסנתר מסוגים שונים והחשוב ביותר הוא לרכוש את הכסא שמתאים למי שמנגן על הפסנתר ולאו דווקא מה שנראה נעים לעין.

צורת הכיסא

כסאות לפסנתר מגיעים בצורות שונות, יש כסאות לפסנתר עגולים ויש כסאות מרובעים. חלק מהכסאות מתאימים אפילו לישיבה של שני נגנים. צורת הכסא אינה חשובה בהכרח לתהליך הנגינה עצמו (אלא אם מבקשים לנגן בשניים), החשיבות היא הנוחות של מי שמנגן על הפסנתר. לכן, אם הנגן העיקרי הוא ילד, חשוב להגיע איתו לרכוש את הכיסא כך שיוכל לבחור מבין המבחר של הכיסאות הקיימים כך שהכסא הנבחר יהיה  לו נוח.

כסא מתכוונן

באופן טבעי ישנם אנשים גבוהים וישנם נמוכים, אך הפסנתרים בנויים באותו הגובה. ישנם נגנים וילדים אשר זקוקים לכסא שניתן לכוון את הגובה שלו. כשמסתכלים על כסאות לפסנתר חשוב לדעת האם מחפשים כסא שניתן לשנות את הגובה שלו או לא ולבקש לראות את הכסא שמתאים לצרכים של מי שמנגן על הפסנתר. אגב, על מנת לבחון את גובה הכסא והנוחות שלו, ניתן לשבת בחנות מול הפסנתר ולבדוק שהוא אכן עונה על הדרישות.

ריפוד

כשמסתכלים על כסאות לפסנתר מסתכלים על הצורה, יכולת הכיוון וגם על המראה הכללי כשלרוב הבולטות העיקרית של הכסא היא בריפוד שלו. ישנם סוגי ריפודים שונים מבד או ריפוד עוד וכאן הבחירה היא של טעם אישי וגם של עיצוב. הכסא הוא פריט הריהוט העיקרי שלצד הפסנתר ובהתאם לעיצוב החדר כל אחד יבחר את הכסא המועדף עליו.