כביש 6 טלפון

קצת על ההיסטוריה של כביש 6

כביש 6 הינו כביש האגרה הראשון בישראל. כביש זה מכונה גם בשמות כביש חוצה ישראל ודרך יצחק רבין. הכביש נבנה ומתוחזק על ידי חברת דרך ארץ. כביש זה משמש ציר תנועה מרכזי ומאפשר תנועה מהירה בין צפון הארץ לדרומה. מטרות הקמת הכביש היו לחבר בין צפון הארץ למרכזה על ידי כביש מהיר, ולאפשר חיבור בין חלקי הארץ השונים באופן מהיר, ללא עומסי תנועה הקיימים בכבישים אחרים דוגמת כביש גהה וכביש החוף. הכביש משמש כנתיב נסיעה אלטרנטיבי לכבישים אלו, ומשמש ככביש העוקף את גוש דן בקטעי הציר שבין מחלף קסם למחלף בן שמן. הכביש משתרע על פני כמאה וארבעים קילומטרים, ממחלף עין תות בצפון, ועד מחלף מאחז בדרום וכולל כשלושה עשר מחלפים.

כביש 6 ככביש אגרה

הכביש הנו כביש אגרה אלקטרוני, אשר אינו ממומן מכספי ציבור, אלא נבנה ומתוחזק על ידי גורמים פרטיים. כיוון שהכביש הינו בבעלות פרטית, המשתמשים בו נדרשים לשלם בעבור השימוש בכביש. תשלום זה מאפשר את המשך תחזוקת והפעלת הכביש. שיטת זיהוי הרכב נעשית על ידי אמצעים אלקטרוניים, חיישנים, הממוקמים בנקודות הכניסה והיציאה של מקטעי הכביש השונים. תעריפי הנסיעה מחושבים לפי מספר מקטעי הנסיעה אותם עבר הנהג בדרך. תשלום על שימוש בכביש זה יכול להעשות במספר דרכים: על ידי תשלום בבנקים המסחריים, באתר האינטרנט של החברה, כמו גם בסניפי אלונית ומרכזי השירות. אמצעי תשלום נוסף הוא דרך מוקד הגבייה באמצעות המענה הטלפוני של כביש 6.

למידע נוסף לחץ כאן – כביש 6 טלפון

המוקד הטלפוני של כביש 6

תשלום על השימוש בכביש דרך המוקד הטלפוני, כמו גם רכישת מנוי לשימוש בכביש ובירורים שונים אפשרי בכל יום מימות החול בין השעות 8:00-20:00. בימי שישי וערבי חג ניתן להתקשר למוקד בין השעה 8:00 בבוקר לשעה 13:00 בצהריים. מספר הטלפון של המוקד הינו 03-9081111, או *6116.