טבעות אירוסין


טבעות אירוסין – ההיסטוריה

לא אנחנו המצאנו את המנהג של ירידה על ברך, ענידת טבעת לאצבע אהובתנו וסימול האירוסין כך. זהו למעשה מנהג עתיק ומיוחד, שההיסטוריה שלו הולכת יד ביד עם ההיסטוריה של החברה המודרנית. התיעוד הוודאי הראשון של מנהג זה הוא באימפריה הרומית – שם נהגו בני האצולה לקנות את נשותיהם ולסמל זאת באמצעות טבעות אירוסין עשויות זהב. מבני האצולה הגיע המנהג לאבירים בימי הביניים, ומהם אימצו פשוטי העם את המנהג, שהפך לעולמי ומקובל בכל החברה האנושית.


ההבדלים – מתכת, אבן חן וסגנון

הדברים המבדילים בין טבעות אירוסין מסוגים שונים הם שהופכים כל טבעת לייחודית, שצריכה להתאים לטעמה של בת הזוג שלך. ראשית יש לבחור את המתכת הבסיסית – כשהבחירה הנפוצה היא כמובן בזהב או בפלטינה. לאחר מכן יש לבחור אבן חן – כאן הבחירה הברורה היא כמובן יהלום, אך זו לא האופציה היחידה. כשאנחנו מדברים על סגנון, הכוונה היא בעיקר לסגנון חיתוך אבן החן וסגנון שיבוץ אבני החן בטבעות אירוסין שונות.


איך לקנות טבעות אירוסין?

אז איך בכל זאת קונים טבעת אירוסין שמעידה על מחשבה, השקעה, אהבה ורצון לחיות את שארית חייכם יחד, ותקלע לטעמה של בת הזוג שלך? מדובר במשימה לא פשוטה, בעיקר מכיוון שאתה כמובן לא רוצה לגלות לה שאתה קונה טבעת. עם זאת, בהחלט יתכן כי אתה מכיר את הטעם והאופי של זוגתך בתכשיטים. אם לא – כדאי לך מאוד להתייעץ עם חברה טובה שלה, או אפילו עם בת משפחת כאחות או אמא. טבעות אירוסין הן עולם צרכני שלם – וחשוב מאוד שתמצא את הטבעת הנכונה. הבחירה המובנת מאליה תהיה, כמובן, טבעת זהב משובצת יהלום בודד בחיתוך מבריק – אך לא כל הנשים יזדהו עם בחירה זו. בכל מקרה – זוהי אחת הרכישות החשובות בחייך. בהצלחה.