חלוקי נחל

כל מי שהיה בחייו בקרבת נהר או נחל, או על חוף ימה מכיר את צורתם האליפטית, ואת הטקסטורה החלקה שלה- חלוקי נחל הינם סלעים, מסוע הסלע הקלסטי. הסלעים הקלסטיים הינם סלעים שנשחקים ביתר קלות, ומכאן צורתם ומרקמם החלק. שני גורמים משפיעים על חלוק הנחל וגורמים לצורתו החלקה- אחד מהם הוא תדירות המגע עם המים, והשני הוא המגע עם סלעים אחרים.

שימושים שונים של חלוקי נחל

לרוב, חלוקי נחל נמצאים בשפע בטבע, אך בשנים האחרונות, השימוש באבנים אלו בגינה הפרטית הפך לפופולארי ביותר. פיזור של חלוקים בגינה יכול לסייע לשמור על טמפרטורת קרקע קרירה. מעבר לכך, פיזור של חלוקים יכול גם להקל על מערכת ההשקיה, על ידי מניעה של חלחול וספיגה של מי גשם. מעבר לכך, לפיזור של חלוקי נחל בגינה יש כמובן גם ערך אסתטי, שכן הוא יוצר אווירה נעימה וטבעית.

הסוגים השונים של חלוקי הנחל

ישנם שני סוגים של חלוקי נחל: סוג אחד, הינו של האבנים הגולמיות, אשר מצויות בנחלים בכל רחבי העולם, ונוצרו בעקבות שחיקה מתמידה של המים. סוג שני של אבנים, הם אבני נחל אשר עוברות תהליך של שיוף והקצעה באופן מלאכותי, ע"י מכונה, אשר מגלגלת אותם לגודל הרצוי. קשה להבדיל בין שני סוגי האבנים, שכן האבנים המוחלקות והאבנים הגולמיות מאוד דומות. אך בכל זאת ניתן למצוא מגוון נרחב של חלוקי נחל, גולמיים או מלאכותיים, בגוונים שונים, גדלים שונים וצבעים שונים.

מדוע כדאי להוסיף אבנים אלו לבית שלכם?

סוג זה של אבנים יכול לעזור לכם לעצב את מראה הגינה שלכם: תוכלו להוסיף חלוקים מסביב לעצים צעירים או בוגרים, לאורך מדרגות, במידה וקיימות בגינה, מסביב לפרחים וערוגות, ועוד. חלוקי נחל נחשבים למוצר פופולארי ביותר בכל גינה של בית פרטי. לא רק שהן יפות מאד ומשרות אווירה טבעית ונעימה, אלא שהן גם פונקציונאליות ביותר, וניתן בעזרתן לתחום חלקים שונים בגינה, לבנות איתן מסלולי דריכה וכיוצא בזה, ולנצל אותן לשימושים שונים ומגוונים. חלוקי אבן הן תוסף חיוני בכל גינה וגינה.