חדרי טיפולים

חדרי טיפולים במרפאות שיניים לילדים

טיפולי שיניים אינם רק מנת חלקם שלך המבוגרים שבינינו. מרפאות שיניים המיועדות לילדים מנסות להשרות אווירה רגועה, נוחה ומעניינת אפילו לילדים, מתוך ההבנה שכל ילד זקוק לביטחון ורוגע כשהוא מגיע לטיפול שיניים. חדר הטיפולים של הרופא חייב להתאים כמובן לאותו מסר רגוע ושקט .

מה מכילים חדרי טיפולים סטנדרטיים ?

חדרי טיפולים סטנדרטיים מכילים את כל מה שרופא השיניים זקוק לו על מנת לעשות את עבודתו, כולל :

  • מכשור – המכשור בחדר הטיפולים כולל את ה"יונט" שהוא המערכת הנעה עליה נמצא הציוד של הרופא, מגש או עגלת עזר, מכונת רנטגן וכו' .
  • כיסאות – הכיסא המשמעותי והגדול ביותר בחדר הוא כמובן כיסא המטופל. הכיסא הוא כיסא מתכוונן עליו יושב או שוכב המטופל והרופא יכול לכוון בהתאם לנוחות שלו .
  • מנורה – בכל חדר טיפולים תמצאו מנורת טיפולים על זרוע נעה. המנורה מאפשרת לרופא לראות היטב בתוך פיו של המטופל ולערוך את  הטיפול במקסימום בטיחות .
  • אחסון – ארונות ומגירות רבים ממלאים את חדר הטיפולים של רופא השיניים. רופא השיניים מחזיק בחדר הטיפולים שלו מכשור רפואי, תרופות, חומרי הרדמה ומזרקים, שתלים וכתרים ועוד .

איך חדרי טיפולים במרפאות שיניים לילדים שונים ממרפאות למבוגרים ?

חדר הטיפולים במרפאת שיניים לילדים מכיל את כל האלמנטים של חדר טיפולים סטנדרטי, ההבדל הוא ב"תפאורה". רופאי שיניים שמתמחים בילדים נוטים לקשט את חדר הטיפולים שלהם ולהפוך אותו למקום נוח יותר ונעים יותר לילד. מכיוון שילדים רבים פוחדים להגיע לרופא השיניים, המכשור הרפואי יכול לגרום להם לתחושת לחץ והאסוציאציה של טיפול לא נעים לסביבה גורמת לרתיעה ואפילו פחד. רופא שיניים לילדים ינסה לשנות את הגישה הזו בעזרת חדר הטיפולים .

איך מזהים רופא שיניים טוב לילדים ?

רופא שיניים טוב לילדים הוא רופא שיניים שמבין כי חדר ההמתנה וחדר הטיפולים שלו חייבים להתאים לילדים, חייבים להיות מקום בו ילדים ירגישו נוח, רגועים ושקטים. אם אתם מחפשים רופא שיניים לילדים, כדאי להציץ לחדר הטיפולים שלו קודם .