הרמת סינוס

לשם מה נדרש לבצע הרמת סינוס?

במסגרת הטכנולוגיה המתחדשת כל העת בתחום רפואת שיניים יש כיום מגוון רחב של פתרונות כירורגיים לאנשים הזקוקים לטיפולים משקמים בחלל הפה. אחד מהם הוא הרמת סינוס. הטיפול של הרמת סינוס הוא כיום אחד מהטיפולים הנפוצים ביותר שיש, בוודאי לכל מי שצריך לבצע תהליך של השתלת שיניים למרות שכבר יותר מ – 25 שנה הטיפולים הללו מתבצעים, עדיין אנשים רבים אינם מבינים מדוע הטיפול נחוץ בכלל. חשוב להבין מהו ההיגיון שעומד מאחוריו, וכיצד הטיפול של הרמת סינוס בעצם מאפשר טיפול תקין ואיכותי יותר של השתלת שיניים .

קצת על השתלת השיניים

בתהליך של השתלת שיניים, יש צורך בהחדרה של השתל הדנטלי לתוך עצם השן. למה הדבר דומה ? לתהליך שבו כדי לתלות תמונה אתם קודם כל צריכים לקדוח מסמר בתוך הקיר. אולם, אצל חלק ניכר מהאוכלוסיה ( ההשערה היא שמדובר על כמעט כ – 50% ), עצם השן איננה כה גדולה, ואת רוב שטחה תופס הסחוס. קידוח של שתל דנטלי דרך הסחוס הוא תהליך לא יעיל וגם כואב שגורר בעיות, ומכאן הצורך בביצוע הרמת סינוס .

החדרה של עצם מלאכותית.

למעשה, בתהליך של הרמת סינוס מתבצעים שני חלקים שונים: החלק הראשון הוא כשמו של הטיפול – זה החלק שבו מרימים את הסחוס למעלה אולם בחלק השני, ממלאים למעשה את החלל שנוצר בתחליף של עצם שן ( יש תחליפים מלאכותיים, או אפשרות להחדרה של עצם שן שנלקחה במקום מבעל חיים כזה או אחר ). כעת, כאשר עצם השן תופסת את מקומה ומהווה את התחליף – היא יכולה להוות את הבסיס המוצלח עבור השתלת השיניים .

מתאים לכל אחד ?

כל אדם מבוגר, יכול לעבור היום ניתוח של הרמת סינוס. שימו לב שאת הניתוח יש לבצע על ידי מומחה כירורגי בתחום של רפואת השיניים, ולא כל רופא שיניים מוסמך לכך. עם זאת, אחוזי ההצלחה של הניתוח הם גבוהים במיוחד, ועומדים כיום על יותר מ – 95% של סיכויי הצלחה!