דרום הודו

דרום הודו – לא מה שחשבנו

הודו היא תת יבשת ענקית ולכן היא מחולקת לאיזורים רבים. בעוד שאיזור צפון הודו הוא אזור מתויר מאד ובו נמצאות רוב הערים המפורסמות המוכרות לתייר הישראלי, אזור דרום הודו עדיין נחשב לכזה השמור למטיילים מעטים, זאת למעט מקום אחד מוכר – גואה. אבל דרום הודו היא לא רק מסיבות ירח, אלא גם נוף מיוחד במינו, אקלים חמים וטרופי, חופים מושכים ואיים מרתקים ולמרות החום והלחות, הרבה מאד ירוק בעיניים.

בין מומביי לבנגלור

אחת הערים הגדולות ביותר בדרום הודו היא מומביי, המשמשת כבית לכ-16 מיליון תושבים. מומביי היא אחת הערים המרתקות של דרום הודו בעיקר בזכות הגיוון החברתי והקיצוני. מצד אחד, היא מקום משכנה של עיר הסרטים בוליווד – ולכן משופעת באווירת החיים הטובים. מצד שני, היא מאכלסת כמה ממשכנות העוני המוזנחים ביותר בהודו. עיר גדולה נוספת באיזור דרום הודו היא בנגלור, הנחשבת לעמק הסיליקון של דרום הודו וממנה משרתים עובדי מיחשוב חברות ענק בינלאומיות. בנוסף, יש בבנגלור אינספור אטרקציות כיפיות – בתי קפה, פאבים, גנים ציבוריים, בתי קולנוע וחנויות.

האיים המופלאים של דרום הודו

איזור דרום הודו מכיל גם את איי אנדמן, מאות איים קטנים שנחשבים מבודדים במיוחד. איזור זה של דרום הודו סבל מאסונות טבע קשים בשנים האחרונות, ביניהם  התקפות צונאמי קשות שהחריבו שטחים גדולים וגרמו לנזקים כבדים בחלק מהאיים. בנוסף, סופות מונסונים קשות לא סייעו לשיקום הנזקים. ובכל זאת, קבוצת האיים הקסומה הזו הופכת את דרום הודו למקום מרתק.

אקלים חם וטרופי

מי שמתכנן טיול בדרום הודו חייב לקחת בחשבון את האקלים הטרופי החם. הזמן הטוב ביותר לטיול באיזור הוא בין נובמבר למרץ, אז מזג האוויר אינו מעיק. מומלץ לוותר על בגדי חורף ולארוז דווקא גופיות ובגדים קלילים. למרות האקלים החם, דרום הודו מומלצת למטיילים שאוהבים להכיר תרבויות חדשות וצבעוניות. אז אם אתם נמנים על אלה שטרם חוו את הטיול המדהים באיזור דרום הודו, אין ספק שזה הזמן המתאים לבדוק את האפשרויות שלכם ליציאה לטיול באזור זה.