דלתות פנים

אודות דלתות פנים

אין זה סוד, כי דלתות פנים מעוצבות עשויות לשנות את מראה פנים הבית מן הקצה האחד לקצה השני. מדהים איזה שינוי עבר עולם העיצוב בשנים האחרונות, וכמה חשיבות מוקנית כיום לעיצוב פריטי הבית למיניהם, ולענייננו – דלתות הבית ודלתות בפנים הבית, ביחס לימי העבר לצורך העניין. בימים ההם, נהג הקבלן לבחור דלתות פנים פשוטות וסטנדרטיות למדי על פי רוב עבור כל בית ובית, בעת בניית הבניין או הבית. בימינו, מן הסתם הקבלן מברר מול כל לקוח האם בחר כבר דלתות פנים עבור הבית שלו, והוא אינו מחליט עבורור על הדלתות שיהיו בבית בסופו של דבר. ישנם מבקרים בהם מדובר בדיירים ותיקים, המעוניינים בחידוש אלמנטים בבית, משום שאיבד ברק, או מסיבות אחרות והם מעוניינים להביא אליו דבר חדש ומרענן.

חידוש מראה הבית

החלפת אביזרים שונים בבית, כגון – דלתות פנים, צבע קירות, ידיות לארונות וכו', תסייע בחידוש מראהו של הבית. בחירת דלתות בצבעים מסוימים, צורה וסגנון אחרים, יכולה להפוך כל בית שמרני לבית הרבה יותר מעניין ואופנתי.

קריטריונים לבחירה

ישנם קריטריונים לבחירה גם כאן, כמו בנושאים אחרים. יש האומרים כי דלת דלתות כניסה, כמו גם דלתות פנים, מעידות על קווים מסוימים באופיים של דיירי הבית. לאחרונה, ישנה גדילה לאין שיעור של היצע דלתות פנים. רבים האנשים המתקשים אפילו להתחיל לבחור את מה שמתאים להם, מה שגורם להם לבצע טעויות. ישנן כמה נקודות עליהן כדאי לעמוד, בבואכם לבחור דלתות פנים לבית:

  • אפיון מקדים – ידיעת כמות הדלתות לרכישה ומידות הפתחים של כל חדר וחדר.
  • סגנון – הכרעה הבחירה בין סגנון יחיד של דלתות פנים, או דלתות בסגנון שונה, למשל, עבור חדרי הילדים, חדר העבודה, המטבח וכו'.
  • תקציב – ידיעה מראש של טווח התקציב יקל על סינון דלתות פנים רבות.
  • חומרים – יש ללמוד את נושא החומרים ולהגיע עם ידע מוקדם, דבר שגם כן יכול להביא לבחירה נכונה יותר של מוצר.
  • עיצוב – להחליט אודות הסגנון הרצוי. למשל – קלאסי נקי, שילוב פסים, צורות וכו', צבע, ידיות ועוד.